OBLEČENÍ

Do jakéhokoliv prostředí se hodí klasika v podobě džínsů a bílého trička.
U pánů nedoporučuji polokošile. Mnohem lépe na fotce vypadá klasická košile s vyhrnutými rukávy.
Můžete si vzít i jakékoli barvy, důležité je, aby k sobě ladily (vyhněte se však barvám neonovým a pokud možno i černé). Volte raději barvy pastelové nebo tlumené.
Existují však i výjimky. Třeba na podzim a v zimě je super oranžová či červená (ale opět, ne neonová).
Myslete i na detaily. Využít můžete různé doplňky: klobouk, vestu, stuhu, pro malé princezny čelenku,…
Vhodné je mít jednobarevné svršky. Určitě ne trička s výraznými obrázky či nápisy. Tričko s obřím půllitrem a nápisem „král hospody“ může být vtipné, ale na rodinné fotce to prostě vypadat dobře nebude. :) Stejně tak třeba obrázek spidermana nebo tlapkové patroly na fotce zbytečně odvádí pozornost.
Samozřejmě, pokud máte malé dítko a to se šprajcne, že bez svého oblíbeného trička s obrázkem nepůjde, vezměte mu ho. Raději tričko s obrázkem než otrávené nebo ubrečené dítě na fotce.
Jediné co vás požádám: smyjte dětem případné tetovačky či barevné laky na nehtech. Hlavně ne těsně před focením, ať pak nejsou na kůži vidět zarudlá místa od drhnutí.
Dětem vezměte něco na převlečení i když jdete pouze na focení ZÁKLAD, pro případ, že se třeba po cestě polijí.
Oblečení by samozřejmě mělo být hlavně pohodlné. V kousavém svetru či upnutých kalhotách se nikdo šťastně tvářit nebude.
Pro dámy: i když nejste zvyklé na líčení, na focení se prosím překonejte, obyčejná linka na oči, řasenka a balzám na rty udělá na fotkách velký rozdíl, věřte mi. :)
V případě těhotenského focení doporučuji těsnější oblečení přes bříško, které pak na fotce krásně vynikne. To je přesně to, co u těhu focení chceme. :) Vzít si sebou můžete také obrázek z ultrazvuku.
Na focení STANDART a MAXI si můžete vzít i vícero oblečení. Času na převléknutí je dost. Počítejte však s tím, že fotím pouze venku a tam se tedy budete muset také převléknout.CO S SEBOU

Pokud půjdete pouze na focení ZÁKLAD, není v podstatě potřeba nosit nic. Focení trvá max. 20 min.

V ostatních případech vezměte dětem sebou nějakou svačinku (oblíbené kokino je super pro vykouzlení úsměvu, když všechny ostatní metody selžou :) ) a hlavně pití, v létě studené, v zimě třeba teplejší čaj do termosky.
Oblíbená hračka zase může dětem pomoci zbavit se případné nervozity a i na fotkách vypadá hračka fajn. Aspoň si pak za spoustu let budete moci zavzpomínat, s čím si váš potomek rád hrál.
Pokud je vaše dítě zvyklé na dudlík, vezměte ho pro jistotu také.

Pro inspiraci se můžete podívat na mou nástěnku na pinterestu:
Back to Top